Kontakt

Contact Form (Conditions: Gas, electricity, phone)

Contactdata/ General interest (Contact-Flap)
O co máte zájem?
Product-Section (Contact-Flap)
Submit (Contact-Flap)

Naše společenská odpovědnost

V Alpiqu se zapojujeme i z hlediska společenské odpovědnosti. Zaměřujeme se na 3 hlavní oblasti.

Záleží nám na životním prostředí

Čisté energie

Alpiq jako celá řada společností usiluje o zajištění cenově dostupných, spolehlivých, udržitelných a moderních zdrojů energie. Vyrábíme elektřinu z vodní a jaderné energie a obnovitelných zdrojů. V roce 2019 došlo k prodeji jediných dvou uhelných elektráren Kladno a Zlín, díky kterému snižujeme uhlíkovou stopu svého portfolia elektráren o více než 60 procent.

Ekologická recyklace

Zapojili jsme se do projektu Zelená firma, který se primárně zaměřuje na sběr vysloužilých firemních elektrozařízení a baterií. Během roku 2019 se nám podařilo ekologicky zlikvidovat 412 kg elektroodpadu. Běžnou součástí našeho denního života v pražském Alpiqu je samozřejmě i třídění odpadu.

Snižování spotřeby plastů

V posledních letech jsme vyměnili vodu v plastových lahvích za instalované výdejníky vody s dlouhou životností. Zaměstnanci tak mají přístup k filtrované vodě, aniž by zvyšovali spotřebu plastů. Na pracovišti nepoužíváme ani jednorázové plastové nádobí.

O naše zaměstnance se staráme

Work-life balance

Na lidech stojí fungování každé firmy. I my si uvědomujeme, že je nutné o naše lidi pečovat. Usilujeme o to, aby se u nás cítili jako doma. Důraz klademe na správný poměr mezi prací a volným časem. Spokojení a angažovaní lidé jsou základem našeho úspěchu.

Vytrvale investujeme do našeho pracovního prostředí. V kanceláři tak vznikly klidné relax zóny, které nám slouží k odpočinku a vytvoření vnitřní pohody. V aktivní fun zóně s ping-pongem, šipkami a stolním fotbalem můžeme prověřit naše herní schopnosti anebo si zacvičit na hrazdě a žebřinách. Společně tady cvičíme i jógu. Úlevu napjatým svalům pak dopřáváme na masážním křesle.

Jóga, fyzioterapie a taneční lekce na pracovišti jsou další aktivity, které nám pomáhají nastolit rovnováhu pro tělo i mysl a navodit dobrou náladu. Dbáme i o svůj osobní rozvoj – během kurzů Mindfulness zaměřujeme pozornost na vnitřní zklidnění a následnou efektivnější spolupráci s kolegy.

Flexibilní pracovní podmínky


Usilujeme o to, aby i zaměstnanci na mateřské dovolené pocítili vstřícné rovnocenné pracovní podmínky. Zveme je i nadále na firemní akce, např. Dětský den, aby byli stále součástí týmu. Podporujeme i zaměstnance po rodičovské dovolené a jejich návrat do pracovního prostředí – po vzájemné dohodě jim umožňujeme flexibilní pracovní dobu nebo práci z domova. Přispíváme zaměstnancům také k důležitým životním milníkům, například k narození dítěte, ke svatbě a přirozeně i za loajalitu k firmě.

Podporujeme charitativní aktivity

V Alpiqu pořádáme charitativní vánoční i velikonoční jarmarky, které jsou mezi našimi zaměstnanci velmi oblíbené. Kromě toho, že uděláme radost svým blízkým koupí výrobků z chráněných dílen také podporujeme neziskové organizace. V tomto ohledu tradičně spolupracujeme s nadačním fondem Slunce pro Všechny a neziskovou organizací pro osoby s handicapem Letohrádek Vendula. V roce 2019 vznikla nová spolupráce i se společností MELA, která nabízí podporu a pomoc lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením.

Zaměstnanci v minulých letech přispěli neziskovým organizacím také tím, že se dobrovolně vzdali vánočního dárku v jejich prospěch. Neziskové organizace, které mohly těžit z dobrých skutků kolegů, jsou Nadační fond Seňorina a Zvíře v nouzi.

Dobrovolnickými pracemi přispíváme životnímu prostředí kolem nás

O přírodu pečujeme nejen ekologickým přístupem k odpadům, ale jako lidé jsme ochotni i přiložit ruku k dílu. Opakovanou dobrovolnickou akcí, kterou pro nás Alpiq organizuje, je výjezd do Národního parku Šumava. Tam pomáháme se stavbou dřevěných vodních přehrádek, které přispívají k udržení šumavských ekosystémů.

Pomáhali jsme také s údržbou zahrad zámků Karlštejn, Hrubý Rohozec, Veltrusy a Žleby a na záchranné stanici pro zvířata v Hrachově s opravami jejich areálu.

Letos jsme opět podpořili Pražskou ZOO adoptivním příspěvkem na jedno ze zvířat, o které se ZOO stará. A díky tomu můžeme během roku zoologickou zahradu navštívit.

Více informací